Na stałe współpracujemy z Zespołem Wokalnym Tam i Owo

Zespół wokalny „Tam i Owo” powstał w grudniu 2015 roku jako spontaniczna inicjatywa rodziców dzieci z miejscowej szkoły podstawowej w Tanowie. Ogromny entuzjazm i radość ze wspólnego muzykowania szybko przerodziła się w stałe próby i koncerty. Repertuar obejmuje utwory ludowe, gospel, muzykę rozrywkową. Entuzjazm i radość ze wspólnego śpiewania połączona z regularnymi próbami i warsztatami pozwoliła między innymi na zgłoszenie zespołu do VII Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnym ,,Canco Mediterrania,, który odbył się w dniach 12-17.09.2017 w Barcelonie i Lloret de Mar, turystycznej stolicy wybrzeża Costa Brava. Na festiwalu zespół otrzymał dwa brązowe dyplomy w kategoriach muzyka ludowa i muzyka katalońska. O wydarzeniu tym pisały lokalne media, w tym Kurier Szczeciński. Członkowie zespołu byli też zaproszeniu do udziału w programie TVP3 Angelo Rella od Kuchni (emisja 24 listopada 2017).  „Tam i Owo” liczy obecnie 24 osoby – są to głownie mieszkańców wsi Tanowo.

Z Polic do Gwiazd
Co roku w maju w MOK w Policach odbywa się Policki Przegląd Piosenki „Z Polic do Gwiazd”. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa w Tanowie i zespół wokalny „Tam i Owo”. Impreza na stałe wpisała się w kalendarze wydarzeń artystycznych w Policach, dając możliwość wystąpienia na scenie młodym artystom. Impreza ma charakter przeglądu, więc nie ma w niej zwycięzców ani pokonanych. Każdy zespół otrzymuje pamiątkową statuetkę.

Fot. A.Kotula.

Jasienickie Zamyślenia Pasyjne
Coroczne muzyczne spotkanie chórów w czasie Niedzieli Palmowej. Do tej pory odbyły się dwie edycje. W ubiegłym roku na scenie w kościele wystąpiło 6 chórów, które zaśpiewały w koncercie charytatywnym. Całość organizuje Parafia Jasienica, Tam i Owo oraz SAKS. Impreza jest oczywiście darmowa, ale udało się nam w ubiegłym roku zebrać kilka tysięcy złotych na chorego na glejaka młodego człowieka.

Fot. Wirtualne Police

Muzyka Łączy Pokolenia
Od lutego 2020 roku spotykamy się z młodzieżą z Tanowa, aby wspólnie poszukać co może nas łączyć. Będziemy grać na różnych instrumentach, ale szczególnie spróbujemy wejść w świat muzyki młodych ludzi. Tej prawdziwej, którą na co dzień słuchają. Freestyle, „polski rap”, „nawijka”. Może wśród normalnego buntu jest także miejsce na wspólne muzykowanie? Zobaczymy. Cykliczne warsztaty do końca roku
szkolnego prowadzi Piotr Biniek z przyjaciółmi. Na pewno pobębnimy, na
pewno pogramy na gitarze, ale może stworzymy coś własnego?

Warsztaty bębniarskie z Krzysztofem Christo Radewem w świetlicy w Tanowie