Wypełniona widzami sala, po pokazie filmu spotkanie z autorami – tak wyglądała wczorajsza (12 maja 2022 r.) premiera nowego filmu Piotra Bińka w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Gościem specjalnym na premierze był główny aktor Lech Dyblik.

Film jest 25-minutową impresją poetycką do muzyki Pawła Kornicza, szczecińskiego kompozytora. Mottem jest poszukiwanie dzikiej natury bielika w człowieku.

W filmie występuje około 50 aktorów, między innymi Lech Dyblik – znany np. z roli Badury w serialu „Kiepscy”. W naturalnych plenerach zobaczymy też członków Orkiestry Perkusyjnej Gamelan Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, która działa przy kole w Szczecinie, a także chórzystów z: Deutsch Polnischer Chor Horyzont, zespołu Wokalnego Tam i Owo, Szczecińskiego Chóru Kameralnego oraz Bractwa Śpiewaczego z Tanowa.

Szczególną rolę w filmie gra przyroda województwa zachodniopomorskiego. Zdjęcia wykonane były między innymi w Krzywym Lesie, Puszczy Bukowej oraz na rozlewiskach Doliny Dolnej Odry.