W finałowym koncercie, w ramach międzynarodowego muzycznego projektu „Pieśń Bielika” zaśpiewał Paul Phoenix światowej sławy tenor, laureat między innymi nagrody Grammy. Artysta wykonał partię solową w premierowym wykonaniu dzieła muzycznego, skomponowanego przez Pawła Kornicza.

Pieśń Bielika, to muzyczny projekt realizowany przez Stowarzyszenie Akademia Komunikacji Społecznej. Jest to swego rodzaju kontynuacja projektu muzycznego Świdwie Sanctus, który został zrealizowany przez chórzystów z Tanowa i Brussow. W niedzielnym koncercie udział wzięło udział wielu znakomitych solistów i kilka zespołów, między innymi: Orkiestra Perkusyjna Gamelan, sopranistka Kinga Kluzek, klarnecista Aleksander Kwietniak, gitarzysta Krzysztof Seroczyński, pianista Daniel Uźniak a także połączone chóry: Szczeciński Chór Kameralny, Zespół Wokalny „Tam i Owo” z Tanowa, Deutsch-Polnischer Chor HORYZONT oraz Tanowskie Bractwo Śpiewacze. Przy pełnej widzów sali MOK zabrzmiało nie tylko skomponowane dzieło, ale także świtowe szlagiery muzyki klasycznej oraz popularnej w wykonaniu Paula Phoenixa. Artysta zaśpiewał także własne kompozycje. Dzień po tym wydarzeniu Paul Phoenix odwiedził także szkołę w Tanowie, w której zaśpiewał dla dzieci w ramach koncertu lokalnego. Muzykowi towarzyszyły artystki młodego pokolenia Jagoda Frankowicz i Zuzanna Mazurek. W ramach Pieśni Bielika powstaje także film dokumentalny. Koncert był dofinansowany ze środków Gminy Police, Powiatu Police, a także Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Wybitny artysta w Policach

Paul Phoenix w latach 1997 -2014 był tenorem w wybitnym oktecie King’s Singers, który rozpoznawalny jest na całym świecie, a przez wielu znawców uważany za „absolutny numer jeden” męskich chórów. Warto wspomnieć, że zespół dwa lata temu wystąpił także w Filharmonii w Szczecinie. Obecnie Phoenix prowadzi instytut własną Akademię Muzyczną w Hong Kongu i podróżuje po świecie prowadząc warsztaty wokalne dla najlepszych chórów i solistów.